POYRAZESTİ AŞIKLARI

POYRAZESTİ AŞIKLARI

POYRAZESTİ AŞIKLARI

POYRAZESTİ AŞIKLARI

Olay;Arnavutluk,Makedonya,Sirbistan veya Girit’e bağlı bir ada kasabasında geçer… POYRAZESTİ Adasının halkı Hiristiyan ve Müslümanlardan  oluşmaktadır.Kasabanın batısında koruluk ve Poyraz Esti kayalıkları vardır.Orası aşıklar parkıdır.Kasabanın ortasından geçen cedde kasabayı ikiye ayırır.Sağ kaldırım ve dükkanlar Müslümanların.Sol kaldırım ve esnaf dükkanları Rumların.

            Liseli Müslüman ve hristiyan gençler adanın betonlaşmasına dur demek Ve Estalya ile Poyraz’ın adını yaşatmak için işbirliği içinde girerler.Erkek öğrencilerin lideri Berber Kemo’nun oğlu Murathan ile kızların lideri lokantacı Serkis’in kızı ada güzeli Aleksandra arasında amansız ve o kadarda inkar edilmeye çalışılan bir aşk yaşanır.İki toplumdan da bu birlikteliğe karşı çıkanlar olur.

            Murat ve Aleksandra’ nın liderliğinde ;Murat’ın beş erkek kardeşi ve Aleksin beş kız kardeşlerinin destekleriyle Avrupa birliğinin dikkatini çekmek için miting düzenlenir.İki gurup da gece yarılarına kadar pankartlar hazırlar...


5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu uyarınca sitede bulunan tüm eserler Sanev Tiyatroları kurucu ve yönetmeni Ali Pehlivan'a ait olup izinsiz kullanılamaz!

Devamı ve Aytıntılı bilgi için irtibata geçiniz!